MVR20D621K-S
Mfr.Part #
MVR20D621K-S
Datasheet
MVR20D621K-S
Description
VARISTOR 620V 10000A DISC 20MM H
Stock
797
Capacitance @ Frequency :
650 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
390J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V